Well, you, of course, are confident that is the case.
Tak. Jestem pewny, że tak właśnie jest. Moja pewność wynika z:
1. znajomości historii Polski,
2. obserwacji obecnej sytuacji społeczno-politycznej w kraju,
3. lektury wpisów na tym forum.
Ad 1: W historii Polski mieliśmy niezliczone przykłady skurwysynów, robiących karierę na swoim deklarowany górnolotnymi hasłami patriotyźmie ("nie oddamy ani guzika!" itp.), a potem ratujących swoje bezwartościowe życia podczas gdy naród ginął (stąd te, już przysłowiowe, Zaleszczyki). Prawdziwym patriotyzmem był cichy patriotyzm żołnierzy oddających swoje życie za ojczyznę oraz zwykłych ciężko pracujących ludzi, odbudowujących ją z wojennych zgliszczy.
Ad 2: Mamy dzisiaj przy władzy ekipę, która patriotyzm odmienia przez wszystkie przypadki (do tego stopnia, że niemalże obrzydzili to słowo normalnym ludziom), co nie przeszkadza im tolerować złodziei w swoich szeregach, osłabiać międzynarodową pozycję Polski w imię swoich małych interesów partyjnych czy też osłabiać kraj poprzez obsadzanie wszelkich możliwych stanowisk niekompetentnymi ludźmi, tylko dlatego, że są to "krewni i znajomi królika". Patriotami są dzisiaj ci, którzy uczciwie pracują, płacą podatki i nie kradną - dzięki takim ludziom Polska jeszcze funkcjonuje, a nie dzięki tym, którym deklarowany głośno patriotyzm nie przeszkadza we wszelkiego rodzaju draństwach.
Ad 3: No i w końcu mamy to forum, gdzie do najgłośniej deklarujących swój wielki patriotyzm użytkowników należą ludzie, którzy już dawno z Polski wyjechali i nie mają najmniejszego zamiaru wrócić. Gęby mają pełne patriotycznych frazesów, ale siedzą sobie spokojnie na tyłkach w tych swoich Stanach, Kanadach i innych Wielkich Brytaniach, a co gorsze biorą udział w wyborach do polskiego parlamentu, które na ich życie nie mają najmniejszego wpływu, głosując na partie, które zamieniają Polskę w nacjonalistyczny skansen (oczywiście wszystko to w imię patriotyzmu).
Dlatego nie ufam tego rodzaju skurwysynom, bo wiem ile mój kraj w historii przez nich wycierpiał.
What will happen w sytuacji śmiertelnego zagrożenia is an assumption, ja przypuszczam , ze tchórz uciekający od miana patrioty zachowa się jak tchórz.
Twój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem jest zatrważający. W żadnym momencie nie "uciekam od miana patrioty", wręcz przeciwnie - napisałem wyraźnie i po polsku (może tutaj tkwi trudność), że "patriotyzm to jest coś takiego, co siedzi w nas głęboko". Rażą mnie tylko skurwysyny, które mają mordy pełne frazesów o patriotyźmie, a dla Polski nie robią nic (w najlepszym przypadku) albo co gorsza działają na jej szkodę. Wybaczam Ci, że nazwałeś mnie tchórzem, bo w sposób ewidentny wynika to z nieumiejętności czytania ze zrozumieniem, a nie ze złych intencji.
There is no harm in displaying the love for your country; on the contrary, that is the glue holding us together.
Takim czynnikiem spajającym naród jest z całą pewnością język polski. Warto pokazywać swój patriotyzm nie przez puste hasełka, ale przez używanie tego języka, przynajmniej w części forum do tego przeznaczonej. :)