POLANDA : - powered by PolishForums Classifieds [69] Off-Topic [248]
3,998    

Off-Topicpage 7 of 134

Dyrdymałki o NiczemSpike31
11 Jan 2020  #181

Nie przeceniaj Lutra. Renesans zostal zapoczatkowany juz u zarania XV wieku we Wloszech a swoje zrodla mial w europejskim antyku, greckim zamilowaniu prawdy i harmonii a nie w postulatach sprosnego niemieckiego ksiedza :-)

kaprys
11 Jan 2020  #182

Nie przeceniam. Mówię o ogólnie przyjętych faktach. Było wiele czynników i osób -choćby Kalwin, ale granice są płynne.

Renesans na południu Europy i w Polsce to dwie różne sprawy. O reformacji nie wspomnę.
Na pewno zmniejszenie znaczenia łaciny w czasie renesansu było czynnikiem pozytywnym. Rozwój literatury. No ok, są pozytywne strony renesansu :P

Lyzko
11 Jan 2020  #183

Ach, 95! Tak, zapmomnialem:-)

Przelotnyptak1
11 Jan 2020  #184

Łyżko nie bądź delikatny jak panna gdzieś z osiemnastego wieku. Nie bierz do serca małych pomyłek. Zrozum wreszcie, ze to, co większość z na drażni,to właśnie "zapomniałem", zamiast nie wiedziałem. Często,krytyka nie dotyczy ciebie. Dla przykladu cofne sie wstecz o tydzien kiedy pisałem: jak możesz przebaczyć Niemcom którzy odebrali twoje człowieczeństwo, twoja własność, złoto z twoich koron, nawet twoje prochy, dla użyźniania pół Bawarii Każdety czytwojeużywane retorycznie, ty.dotyczyło,

Zydowstwa jako całość nie zaś ty,Łyżko indywidualnie. Zrozum kilka prostych prawd a życie twoje na forum,poprawisz

Lyzko
11 Jan 2020  #185

Dziekuje, przelotnyptaku!

Ten blad byl po prostu MOJA pomylka, zatem zupelnie zrozumiem kilka prostych prawd:-) Czesto krytyki Twojej/Waszej stroni nigdy nie dotyczaja mnie, bo wreszcie krytyki sa tylko krytykami mojej znajomosci polskiego a nie atakuja mnie osobisowo.

Zreszta blad juz poprawilem.

NoToForeigners
12 Jan 2020  #186

iej rzeczywistość pokazała, że jeszcze większe wsparcie ma Boris

Retarded?
W drugim głosowaniu partia Borysa uzyskała SAMODZIELNĄ WLADZĘ

Lenka
12 Jan 2020  #187

Ale procentowo głosowało na niego mniej ludzi niż na Brexit.
I daruj sobie proszę caps lock, widzę co napisałeś i bez tego

kaprys
12 Jan 2020  #188

A tymczasem na koncie Orkiestry 84 miliony :)
Stan na 22.30 :)

Ironside
12 Jan 2020  #189

Dobrze dla Owsiaka, niezle z tego zyje.

kaprys
12 Jan 2020  #190

Dobrze dla tych, którzy w ogóle żyją dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP :)

Ironside
12 Jan 2020  #191

lol! Naiwnych nie sieja. Dobrze dal tych co wierza w ten spin.

kaprys
12 Jan 2020  #192

A nienawistni lubią pielęgnować w sobie takie emocje. Jakby ta nagonka juz nie miała tragicznych konsekwencji.

Ironside
12 Jan 2020  #193

Nienawistni mowia o emocjach. Standardy I przerzystosc fiansowa sa tam nie bez powodu. Owisiak ma je w d..! I uchodzi mu to na sucho. Bardzo niedobrze bardzo postkomustycznie, gdzie te standarty europejskie I swiatowe? Chamy sowieckie poprzebieraly sie w granitury ale im sloma z butow wylazi.

Spike31
13 Jan 2020  #194

Owsiak moglby rozwiac wszystkie niejasnosci przedstawiajac pelne faktury i rozliczenia do czego zoobowiazal go juz sad. Jak dotad ignoruje wyrok sadu.

Owsiak to nie tylko WOSP ale i firmy powiazane Mrowka Cala, Jasna Sprawa, Zloty Melon oraz Tobasco, Boscata prowadzone przez jego rodzine i otrzymujace ekskluzywne i intratne zlecenia od WOSP ujete pod enigmatycznym "inne". Czesc z tych firm zostala zamknieta po wykryciu nieprawidlowosci

Kiedy sa naciski by przestrzegal prawa, Owsiak zaslania sie dziecmi. Szantaz moralny dotad dziala

kaprys
13 Jan 2020  #195

Szanowni Panowie,
Gdyby choć jedna rzecz związana z działalnością Owsiaka była niezgodna z prawem, przy takiej ilości hejtu jaki ten człowiek otrzymał i wyliczeń od internetowych mądral była poparta faktami dawno by siedział.

Jeśli posiadacie jakiekolwiek dowody na niewłaściwe działania, zgłosicie to do prokuratury. Jeśli nie, po co strzepic język po proznicy?

A prawda jest taka, że prędzej Wy lub Wasi bliscy skorzystają - lub nawet już korzystali - ze sprzętu WOŚP niż to, że do Owsiaka dojdzie Wasze zdanie.

Nie chcesz dawać na orkiestrę, nie dawaj, ale nie oczerniaj ludzi, których działanie uratowało życie i zdrowie innych, bo to wartości dużo ważniejsze niż zawiść.

Ponad 115 milionów do północy.

Lenka
13 Jan 2020  #196

Uwielbiam Orkiestrę ! Wspomagałam przez lata i wrzucając do puszki i sama będąc wolontariuszką. I uwielbiam nie tylko za to ile sprzętu kupili (chociaż to oczywiście główny powód ) ale też za to jak to jest robione, jak dużo ludzi się jednoczy i wspiera akcję. A znaczki, że sprzęt jest z WOSP pamiętam jeszcze za dzieciaka jak ufundowali karetkę i jakiś sprzęt do oddziału ratunkowego w moim mieście.

I tak, wiem, że to ludzie dali te pieniądze a nie Owsiak, ale bez niego by tego nie było.

Spike31
13 Jan 2020  #197

@kaprys

Owsiak korzysta z poteznego parasola medialnego i szantazu moralnego dokonywanego na calym spoleczenstwie. Dzieki temu uchodzi on bezkarnie z sytuacji w ktorych regularny obywatel odsiadywalby juz wyrok.

Ja rozumiem ze pomaganie chorym dzieciom niesie ze soba potezny pozytywny ladunek emocjonalny ale na tym wlasnie bazuje bezkarnosc Owsiaka.

Orzeczenia sadow w sprawie WOSP

orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/3FA94EAE96
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/8A56D1526A
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/6124E9CD67

To tylko skromna czesc

Ziemowit
13 Jan 2020  #198

WOŚP od początku swojego istnienia tj.w ciągu 27 lat zebrała ponad jeden miliard (1,000,000,000) złotych. To dwa razy mniej niż wynosi tegoroczna dotacja Sejmu dla TVP (telewizja publiczna) przyznana w ramach rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu.

kaprys
13 Jan 2020  #199

@Spike31
Przeczytałam tylko pierwszy link. Strescisz mi pozostałe? Bo po pierwszym nie mam ochoty na czytanie kolejnych. Czy też chodzi o upublicznienie informacji?
Język prawniczy jest mi obcy, ale tak zrozumiałam po szybkim przejrzeniu.
Czy w pozostałych linkach jest coś poważniejszego?
W tymże orzeczeniu jest mowa o fundacji. Skąd mam wiedzieć, że chodzi o wośp? To raz. Dwa to skarga o nieupublicznienie informacji.

Co do całego procederu wysyłania takich zapytań do instytucji różnego rodzaju to nasluchalam się wystarczająco od znajomej, która ma pecha dostawać takowe 'zapytania' ze względu na pełnione stanowisko. Nie jest to stanowisko na świeczniku, ot zwykła budzetowka. I od czasu do czasu dostaje maila od pana x lub y o upublicznienie informacji i tyle. Zamiast zająć się robotą, która powinna zostać wykonana musi się właśnie zajmować takimi zapytaniami, bo inaczej grożą jej sądem.

Spróbuję przeczytać i pozostałe linki w wolniejszej chwili.
I sorry argument o szantażu emocjonalnym do mnie nie przemawia. Nie przy tym co dzieje się teraz w Polsce.
I powtarzam, jeśli masz dowód na nielegalną działalność Owsiaka, zgłoś się do prokuratury. Jeśli nie to daj sobie spokój z pomówieniami.

@Lenka
Ludzie potrafią się jednoczyć, a atmosfera podczas finałów jest fantastyczna.

Oczywiście, że to państwo powinno być odpowiedzialne za zakup sprzętu ratujacego życiem, ale biorąc pod uwagę jak długo czeka się choćby na wizytę u specjalisty możemy o tym zapomnieć.

Ok, zerknelam na pozostałe dwa linki - oba dotyczą udostępniania informacji publicznej.

Dla przemyślenia artykuł o biznesie jaki niektórzy sobie zorganizowali w ramach tego przepisu właśnie

rp.pl/W-sadzie-i-urzedzie/305109894-Biznes-prawnikow-i-klientow-na-skargach-ws-informacji-publicznej.html

Ironside
14 Jan 2020  #200

WOŚP od początku swojego istnienia tj.w ciągu 27 lat zebrał

Kto tak twierdzi? WOSP? Przeciez nikt ich nigdy nie skontrolowal. A Owsiak to resortowe dziecie.

Jeśli posiadacie jakiekolwiek dowod

To ludzie naiwni, albo umoczeni taka gadke wstawiaja. Jasne jest, ze Orkiesta nie przestarzega standartow I nie ma przejzystosci finasowej. Po co sie spierac z factami?

Spike31
14 Jan 2020  #201

Czy też chodzi o upublicznienie informacji?

Upublicznienie informacji czyli w tym wypadku nieprzedstawienie faktur i rozliczen za finaly WOSP. Uslugi delegowane do firm zewnetrznych, w tym wypadku swojej zony, corki, szwagra (boscato, tabasco, mrowka cala etc.). Gdyby wszystko bylo w porzadku to by udostepnial, zgodnie z prawem, calosciowe wyszczegolnione rozliczenia ktore powinny byc, zgodnie z prawem, jawne publicznie w przypadku publicznej zbiorki.

Najgorsze jest to ze Owsiak dostal nakaz sadowy do ujawnienia pelnych faktur ale tego nie zrobil. Zlamal prawo i nikt go z tego powodu nie rusza poniewaz zrobil sobie tarcze z biednych chorych dzieci. To odrazajace.

Jak juz wspomnialem, kazda inna firma poszlaby juz pod mlotek ale Owsiak jest "polityczny" i jest nad nim rozpiety medialny parasol ochronny juz od pierwszych lat dzialanosci. Albo panstwo z dykty albo panstwo prawa. Innej drogi nie ma.

W tymże orzeczeniu jest mowa o fundacji. Skąd mam wiedzieć, że chodzi o wośp?

RODO :-) Ale chodzi o WOSP. Piotr Wielgucki wojowal z nimi w sadzie i wielokrotnie przedstawil wszystkie dokumenty. Owsiak przegral z nim wiekszosc spraw sadowych ale o tym sie publicznie nie pisze.

kaprys
14 Jan 2020  #202

@Ironside
Jak na razie nie przedstawiles żadnych faktów. Kolega tez nie. Tylko wywody o byciu naiwnym.
Zapytania o udzielanie informacji publicznej nękają szpitale, urzędy, szkoły itp.

Gdzie są dowody?

Jak na razie i tak kolega postarał się bardziej, bo trzy linki wrzucił. Niestety nieprzekonujace nawet dla laika.
Brawo za nagonke. Wczoraj była rocznica przykrego skutku tej nagonki.

A teraz podsumowujac:
Sprzęt zakupiony przez WOŚP ratuje życie osób starszych i dzieci. A to jest bezcenne.
Nie dajesz, nie Twoje pieniądze, nie Twoja sprawa.
Masz dowody, zgłoś się do prokuratury, a nie szczekaj po proznicy, bo coś znalazłeś sobie w internetach.

Spike31
14 Jan 2020  #203

@Kaprys, widzisz, wlasnie o to chodzi. Juz emocjonalnie bronisz Owsiaka i jego fundacji nie zwazajac na nieprawidlowosci. Ten mechanizm wykorzystuje dobre odruchy ludzi. Tak to wlasnie dziala. Podobnie bylo z kreowaniem Lecha Walesy na "medrca Europy" zanim nie wyciekly papiery ws. Bolka i nie zwineli nad nim parasola ochronnego.

Magia mediow

Lenka
14 Jan 2020  #204

Czy ktoś naprawdę wierzy, że PiS zostawimy Owsiaka w spokoju? Śmiechu warte. Fundacje są sprawdzane na wiele sposobów i gdyby były problemy to obecny rząd już dawno by skorzystał.

I nie, nie chodzi o magię mediów a o rzucanie oskarżeń bez pokrycia.

Czy orkiestra nie opublikowała ostatnio wykazu co kupili w ostatnich latach?

kaprys
14 Jan 2020  #205

@Lenka
Oczywiście.

@Spike31
Jaka magia mediów?
Jakie emocje?
Poprosiłam o dowody na poparcie Twoich tez o nieprawidłowościach. Podałes trzy linki z orzeczeniami dotyczącymi zapytania o informację publiczna.

Jeżeli kogoś tutaj ponoszą emocje to Ciebie - zdania o tarczy z 'biednych chorych dzieci' , 'odrażające,' 'potężny parasol ochronny' , 'szantaż moralny' - dość emocjonalne słowa i nadal nic konkretnego.

Przynajmniej się dowiedziałeś o procederze zarabiania kasy na zapytaniach o informację publiczną; )

A tymczasem sprzet zakupiony przez WOŚP nadal ratuje życie. I to jest fakt.

Ziemowit
14 Jan 2020  #206

Magia mediow

To nie jest magia mediów, tylko to jest magia PiS-u. Ty zadowolony z siebie tłuczesz teraz kasę na zgniłym Zachodzie, a Owsiak i jego wolontariusze w pocie czoła zbierają kasę na ratowanie ludzi tutaj na miejscu, w dobrym kraju "dobrej zmiany".

Spike31
15 Jan 2020  #207

dość emocjonalne słowa i nadal nic konkretnego.

Opublikowalem linki do rozpraw sadowych w sprawie WOSP

Tu jest cala lista z oficjalnej strony Naczelnego Sadu Administracyjnego:

orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/3FA94EAE96
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/8A56D1526A
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/6124E9CD67
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9A50BBCFC2
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E2EE79A99C
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/1D083EECBB
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/A3A5E24A14
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/4A15E964CE
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/8919A76809
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/CA74F9BF80
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/B92D8B8D5C
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/356FA62393
orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/0FD81D8826

Po prostu jeden uparty facet ktory wierzy w panstwo prawa powiedzial: sprawdzam. I chwala mu za to bo prawo istnieje wtedy kiedy jest non stop testowane w praktyce a nie jako spisany byt abstrakcyjny.

Owsiak psuje prawo w Polsce, probujac stawiac sie ponad nim.

Ty zadowolony z siebie tłuczesz teraz kasę na zgniłym Zachodzie

Tlucze kase in a Zachodzie i w Polsce. Z tym ze na Zachodzie owszem nadal wieksze pieniadze sa w mojej branzy ale z drugiej strony w Polsce konkurencja na rynku jest mniejsza. Pierwszy raz wyjechalem jeszcze za czasow "zielonej wyspy" PO, po prostu dusilem sie w tym dobrobycie ;-)

Polska jest zapozniona gospodarczo "dzieki" pol wieku socjalizmu realnego i ani PO ani PiS nie ma z tym wiele wspolnego. Takze niech Ci sie wszystko obsesyjnie z PiSem nie kojarzy. Jesli juz musisz przyczepic mi metke to nazywaj mnie sympatykiem Konfederacji na ktora glosuje i ktora wspieram finansowo :-)

Ironside
15 Jan 2020  #208

Jak na razie nie przedstawiles żadnych faktów.

Przepraszam czy kolezanka jest glupia, czy po prosto rznie glupa? (zdaje sie ze jestesmy w podobnym wieku - dlatego kolezanka)
Orkiestra nie przestrzega standarow i nigdy nie byla przezysta finasowo - to sa niezaprzeczlne fakty. Kto temu przeczy jest po prostu glupi.

To czy to cos tam komu pomaga czy nie to jest bez znacznia. Koleznka by sie zgotowala gdybym powedzial, ze skoro CARITAS pomaga ludziom, to morda w kubel nieawstncy krytkujacy Kosciol czy ksiezy.

--Ciekawe, ze ci sami ludzie robia swiete krowy z Owsiaka i Okiestry. Rozdowjenie jazni czy nieawinsta glupota?

kaprys
15 Jan 2020  #209

@Ironside
'Koleżanka' ani nie jest głupia, ani głupa nie rznie. Ale widzę, że 'koledze' nerwy puszczają, bo się posunął do obelg. I pisownia się pogorszyła - rozumiem, że krew zalewa, że ktoś nie panuje nad emocjami.

A dla Twojej wiadomości, wspieram i wośp i Caritas.

@Spike31
To wracaj i wspieraj nfz swoimi składkami i lecz się tutaj. Ja miałam na tyle jaj, że wróciłam.

Czy w tych linkach jest coś więcej niż zapytania o informację publiczną? Bo nie chcę marnować znów czasu, a mam nieodparte wrażenie, że zamieszczasz z głupia frant, nie przeczytawszy tego nawet. Ja orzeczenia z poprzednich trzech linków przeczytałam - teraz Twoja kolej, bo to Twoje argumenty. Na który powinnam zwrócić szczególną uwagę? Czego dotyczą?

Przelotnyptak1
15 Jan 2020  #210

na zgniłym Zachodzie,

Wysokolotne rozprawy pana Ziema byłyby godne uwagi, gdyby przemawiał ze zrównoważonej trybuny, Ktoś kto wyraża opinie, zaczynając od zawistnych, przesiąkniętych zazdrością wywodów "zbija kasę na zgniłym zachodzie" nie zasługuje na poważną odpowiedź, Kluczowe słowo to własne na ZGNILYM.

Brawa rodakowi za finansowe sukcesy


PreviousNext
USA News and Poland - Part 2 [3,726]Ukraine elected a new president [44]


Off-Topic / Dyrdymałki o Niczemtop