POLANDA : - powered by PolishForums Classifieds [70] Off-Topic [254]
3,998    

Off-Topicpage 39 of 134

Dyrdymałki o Niczempawian
1 Oct 2020  #1,141

Jej ciało i jej decyzja, ty hipokryto,

Ale korzystasz chętnie, co?? Sam jesteś świński szowinistyczny hipo. hahaha

Lenka
1 Oct 2020  #1,142

aborcja, możliwa tylko i wyłącznie po zagnieżdżeniu w macicy

Są środki wczesnoporonne. To jest część problemu prolife'owców z pigułką 'dzień po'- jeśli nie uda się powstrzymać zapłodnienia zapobiega zagnieżdżeniu się jajeczka.

Większość aborcji to przerwanie zaawansowanej ciąży, przed porodem , nawet włączając w to poród

Co Ty pieprzysz? Gdzie niby?

Ktora? Ta przyslowiowa czy, ta ktora istnieje w twojej wyborazni?

Np ta:
tvn24.pl/poznan/11-latka-zgwalcona-przez-nieletnich-blizniakow-jest-zgoda-na-aborcje-ra436782-3363769

Ironside
1 Oct 2020  #1,143

Np ta:

o, trafiala sie jedna, o ile to prawda a nie fake news bo lewakow jest z tego znane ze produkuje fake newsy.
Jeszcze jakas inna? Moze byc przez ostatnie 10 lat?

pawian
1 Oct 2020  #1,144

Translator w Tojej makówce, nie marudz, staraj się o taki że kuma, ja Ci oleju do głowy nie dodam.

No właśnie dotąd sobie radziłem i fajnie się to czytało ale ten ostatni post był straszliwie pogmatwany. Ja wiem że masz profesjonalny translator do tłumaczeń, taki kosztuje 300 dolców, ale czy zawsze musisz go ustawiać na tłumaczenie literackie? Nie możesz czasami ustawić na codzienne rozmówki? Dziewczyny też narzekały na ten styl - to się nazywa kwietyzm.

Jezeli tak wolisz, bądz hipokrytą tylko nie tak otwarcie.

Niestety, nie mogę Ci nic w tej kwestii obiecać, jestem po prostu sobą i totalnie mnie nie interesuje co sądzi o mnie konserwa. hahaha

Przelotnyptak1
2 Oct 2020  #1,145

Pawian Ty nieznośny hipokryto ja dla Ciebie szlachetną szermierkę na szabelki proponuję, jak na dżentelmenów przystało, Ty zaś niezmiennie do korzeni wracasz i szermierkę na cepy forsujesz. Po pierwsze, Ty nie okrzesany, korzystasz niechętnie, jednak korzystasz, ja zaś hymny pochwalne pod niebo wznosze. I nie jak wykorzystywacz ,do sprawy podchodzę, tylko najwyższe stopnie rozkoszy, hojnie oddaje. Po bratersku Ci radzę ,zostaw cep w stodole , lub przynajmniej w Twoim schludnym ogrodzie ::))

kaprys
2 Oct 2020  #1,146

W dużym skrócie, bo temat rzeka.
Spike, nie wierzę statystykom w tej kwestii, bo nie wszystko jest zgłaszane. Bo czy uderzenie w policzek jest od razu zglaszane? Przez kobietę czy mężczyznę. Natomiast nawet jeśli wszystkie dane odzwierciedlają realne przypadki, mówimy tutaj o piekle kobiet, dzieci i mężczyzn w tysiacach polskich domów. Czy mężczyźni zgłaszają przemoc wobec siebie? To czy ta liczba jest mniejsza czy większa w Polsce niż w innych krajach, nie powinna mieć znaczenia. W tym roku doszło do kilku morderstw w rodzinie i to są fakty. Jest założonych tysiące niebieskich kart.

I mało ważne jest tu jaką partię popiera przemocowiec.
Jeśli chodzi o temat aborcji, to temat zdecydowanie przedwojenny. Tak jak i porzucenie niechcianych noworodków czy fabryki aniołków.
Pomimo tego co próbują mi wmówić niektórzy na forum ja wcale nie jestem zwolenniczką aborcji na życzenie. Nie chciałabym nigdy być zmuszona do rozważenia aborcji.

Pamiętajcie, że każdy kij ma dwa konce. Łatwy dostęp do aborcji, może równie dobrze skończyć się zmuszaniem kobiet do usunięcia niechcianej ciąży, a to przez rodziców, a to przez niezadowolonego partnera.

Co do całkowitego zakazu aborcji, co robić jeśli ciąża zagraża życiu matki? Co jeśli to Wasza żona i matka Waszych dzieci? Donosi ciążę, ale ryzykuje życiem i osieroceniem dzieci?

A co z ciążą z gwałtu? Będziecie wspierać swoją żonę, dziewczynę, córkę, siostrę, gdy po traumie gwałtu będzie rosnąć w niej dziecko oprawcy? Wychowacie to dziecko?

To są cholernie trudne pytania. Wychodzące bardzo poza temat prawicowo-lewicowej przepychanki słownej. Nikomu nie życzę bycia w takiej sytuacji.

Ziemowit
2 Oct 2020  #1,147

A co z ciążą z gwałtu? Będziecie wspierać swoją żonę, dziewczynę, córkę, siostrę, gdy po traumie gwałtu będzie rosnąć w niej dziecko oprawcy?

To właśnie byłby prawdziwy test dla wszystkich mężczyzn-prawaków, naszego kwiecistego Ptaka-Głuptaka nie wyłączając.

Przelotnyptak1
2 Oct 2020  #1,148

Dziewczyny też narzekały na ten styl - to się nazywa kwietyzm.

Paw moj przyjacielu chyba wiesz co mysle o literackich krytykach tego pokroju,Za wiele wagi nie przykladam do opnii kobiet tygodniami dyskutujactch o walorach
" Arcydzela " Tredowata . Jedna przeczytala kilka ksiazek, nie przecze, co do drugiej mam wiele watpliwosci. Jej wadomosci czerpane z ekranu z TV z komorki
ksiazki,raczej brukowce,no i komiksy.Ja uwielbiam kwietyzm.Na sztywniakow patrze z pogarda Nie znosze ograniczania horyzontow i i tych co morduja vene.

Ziemowit
2 Oct 2020  #1,149

Ja uwielbiam kwietyzm

Ptaku-Prawaku, Twój kwietyzm akurat przykrywa tylko fakt, że w istocie niewiele sensownego masz do powiedzenia. Nadrabiasz to kwietyzmem. Słowem, dużo słów, mało treści (jeśli o treść chodzi, to byłyby to głównie prawackie slogany w stylu 'niech nam żyje biała supremacja' oraz 'kobieta została stworzona do tego, aby rodzic dzieci i siedzieć w kuchni gotując obiady dla swojego męża-pijaka, pana i władcy').

To żałosne, Ptaku, ale wręcz uosabiasz sobą całą mizerię prawackiego świata.

Przelotnyptak1
2 Oct 2020  #1,150

Ziem, banalna i pozbawiona sensu odpowiedz.Cechy mojego charakteru są Tobie tak obce, jak ciemna strona księżyca. Twoje próby psychologicznej analizy, niezmiennie kończą się fiaskiem.Twardy orzech do zgryzienia,potrzebne są zęby nie dziąsła.

Zdziwi Cię zapewne fakt ,że zgadzam się z Kaprys i z jej rozsądnym podejściem do skomplikowanego tematu ,bez histerii i sprowadzania spraw istotnych, do poziomu absurdu.Tym Bardziej że Polska rzeczywistość i Amerykańska są różne jak niebo i ziemia. Ulubione przez Ciebie prawak ,zmienia dokladnie nic, zero

uosabiasz sobą całą mizerię prawackiego świata.

Ziem , zlituj sie nad soba, wstydu sobie oszczędź

pawian
2 Oct 2020  #1,151

Ja uwielbiam kwietyzm

Ja też bo to jest dobre ćwiczenie dla umysłu jeśli autor napisał coś z bogatej wyobraźni w interesujący sposób. Ale akurat z tym jednym postem nie wyszło - po prostu przesadziłeś - a ja głowiłem się o co chodzi. No dobra, jeden na dziesiątki, to nie jest tak źle. hahaha

Aha, a propo kwietyzmu. Dzisiaj spytałem naszek polonistki jak to naprawdę się nazywa - a więc marinizm, od barokowego poety Giambatisto Mariniego. Jan Morsztyn uprawiał to w Polsce:

Wielki słownik ortograficzny marinizm, marynizm II «kierunek i styl w poezji barokowej, charakteryzujący się wirtuozerią formy i kwiecistym słownictwem»

Tyle że był sobie taki nurt i przeminął, więc czy tak koniecznie trzeba się na nim wzorować? Przypomnijmy co rzekł inny poeta:

Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa

Ziemowit
2 Oct 2020  #1,152

czy tak koniecznie trzeba się na nim wzorować?

Niekoniecznie. Ale może to nie jest ani kwietyzm, ani marynizm. Może to jest po prostu kretynizm?

Przelotnyptak1
2 Oct 2020  #1,153

Ziem , czy przypadkiem nie za wiele o sobie, Ty samochwalo ::))

Spike31
2 Oct 2020  #1,154

kobieta została stworzona do tego, aby rodzic dzieci i siedzieć w kuchni gotując obiady dla swojego męża-pijaka, pana i władcy

@Ziemowit, spotkales sie w szkole z pojeciem 'Projekcja' :-)

Nota-bene by dobrze wpasowac sie w ten obraz powinienem zaczac ostro pic (co poleczasz? czy jesli bede upijal sie francuskimi winami to juz patologia czy jeszcze wyrafinowanie?) i przestac przygotowywac posilki dla nas dwojga.

I definitywnie zaprzestac tytulowac mojego kwiatuszka "Ksiezniczka" bo tylko ja jestem panem i wladca na tym zamku. Jeszcze sobie nie wiadomo co pomysli :-)

pawian
2 Oct 2020  #1,155

czy jesli bede upijal sie francuskimi winami to juz patologia czy jeszcze wyrafinowanie?

To się nazywa High Functioning Alcoholic.

Lenka
2 Oct 2020  #1,156

Ksiezniczka" bo tylko ja jestem panem i wladca na tym zamku. Jeszcze sobie nie wiadomo co pomysli :-)

Tu akurat problemu nie ma- księżniczki na ogół raczej nie stoją na szczycie hierarchii i ich wartość raczej była oceniania na podstawie oscylujacych wokół niej facetów

pawian
2 Oct 2020  #1,157

No właśnie. Nie dość że nie stoją, to nawet jak leżą i śpią na kupie poduszek to też nie mogą się wyspać.

Ironside
2 Oct 2020  #1,158

To są cholernie trudne pytania.

Podstawowe pytanie to czy zycie ludzie podlega specjalnej ochronie czy nie. Tak lub Nie. Ma gelboke konsekwencje, To nie chodzi tylko o ciaze czy zycie nienarodzonie.

A te przyklady to ich liczba rzeczywista w stosunku do wyszystkich przypadkow przerywanie cioazy to granica bedu statystycznego. Taki przypadki so wyciagane przez ludzi zwolenikow zabijania dzieci nienarodzonych by niezorientwaym namieszac w glowie.

Lenka
2 Oct 2020  #1,159

A te przyklady to ich liczba rzeczywista w stosunku do wyszystkich przypadkow przerywanie cioazy to granica bedu statystycznego.

W jakim kraju? Bo w Polsce nawet w tych uznanych przez prawo sytuacjach bywa ciężko. A to są dokładnie te trzy sytuacje: zagrożenia życia, problemy rozwojowe płodu lub ciąża z przestępstwa. A toczy się walka o wykluczenie dwóch z tych powodów.

Ironside
2 Oct 2020  #1,160

problemy rozwojowe płodu

To eugenika.

Odpowiedz na pytanie i wszysko bedzie jasne OK?
czy zycie ludzie podlega specjalnej ochronie czy nie.

Ziemowit
2 Oct 2020  #1,161

To się nazywa High Functioning Alcoholic

W Polszczy mówi się na to: Wysoko Funkcjonujący Alkoholicy.

Spike31
2 Oct 2020  #1,162

To się nazywa High Functioning Alcoholic.

Rzekles.W takim razie bede sie upijal Balsamem Pomorza a karcil zrolowanym "Naszym Dziennikiem" (specjalnie po to zamowie prenumerate) poniewaz klaps w pupe moglby zostac zinterpretowany zgola inaczej niz jako kara...

księżniczki na ogół raczej nie stoją na szczycie hierarchii

I wydalo sie. Caly ten okres podswiadomie umniejszalem jej pozycje podcinajac jej skrzydla :-)

Ironside
2 Oct 2020  #1,163

W Polszczy

Z uporem sowieta powtarza. A potem sie oburza jak go sowietem zwa.

Przelotnyptak1
2 Oct 2020  #1,164

Przypomnijmy co rzekł inny poeta:

Albo virtuoz krótkich zwięzłych zdań E.Hemingway.Zauważ że nawet on hołdował kwiecistej mowie.Pamiętam , po tylu latach ,kiedy podczas przyjacielskiej gawędy

taki oto malował obraz. "He was smoking cigar the size of the monkey's arm ". or w stadium rozpadu kolejnego małżeństwa taką oto,słowną szermierkę prowadził z byłą miłością jego życia."People will read and admire my books long after worms devour your rotten corpse"

Zaiste kwietyzm i zawsze w stylu

Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa

Chodzi mi o to,aby język giętki, powiedział wszystko,co pomysli g∤owa
Nie zaś z Google ściągnięte, poprawne acz sztywne, i bez duszy słowa

pawian
3 Oct 2020  #1,165

Z uporem sowieta powtarza. A potem sie oburza jak go sowietem zwa.

Ależ on to mówi specjalnie dla Ciebie, kochasiu. Przecież to ty byłeś albo nawet nadal jesteś krasnoludkiem z fabryki troli w Leningradzie, dawniej Sankt Petersburg. Już dawno to odkryliśmy z Ziemem, nie pamiętasz?

pawian
3 Oct 2020  #1,166

"People will read and admire my books long after worms devour your rotten corpse"

No nie, to nie kwietyzm/marinizm tylko turpizm. Czyli apologia brzydoty życia. Fuj. Nie moja branża.

Ziemowit
3 Oct 2020  #1,167

W Polszczy

Z uporem sowieta powtarza. A potem sie oburza jak go sowietem zwa.

I tutaj właśnie widać niedostatki prawackiego umysłu, lub jak kto woli, prawackiego wykształcenia. Otóż POLSZCZA to starodawna forma nazwy naszego kraju używana nie przez Sowietów, tylko m.in. przez tuzów polskiej literatury takich jak mistrz Jan Kochanowski. Oto próbka:

Aleś ty, wielki królu, wtenczas o biesiady
Mało dbał, i owszemeś pilnie szukał rady,
Jakobyś przywiódł w jedność dwa wielkie narody
Życząc Litwie i Polszcze wiekuistej zgody.


pawian
3 Oct 2020  #1,168

Otóż POLSZCZA to starodawna forma nazwy naszego kraju używana nie przez Sowietów,

Ano faktycznie. Po sowiecku to by przecież było Polsza. Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica. Nabrał mnie krasnoludek, w dziuplę kopany. hahahaha

Ironside
3 Oct 2020  #1,169

Nabrał mnie krasnoludek,

Kasnoludek to ty jestes, z czerwonym kutasem u pasa. A zes idiota to widac. lol!

I tutaj właśnie widać

Rzes czytal w rzese szarpany. Tsk tsk widze glowa kiepska musi byc z witebska.

pawian
3 Oct 2020  #1,170

hahaha a ty nie masz czerwonego?? Daj zgadnąć - różowy?? hahahaha

widze glowa kiepska musi byc z witebska.

Za późno - już dałeś dupy z tą "sowiecką" Polszczą. Mleczko się wylało. hahahaha


PreviousNext
USA News and Poland - Part 2 [3,726]Ukraine elected a new president [44]


Off-Topic / Dyrdymałki o Niczemtop