POLANDA : - powered by PolishForums Classifieds [70] Off-Topic [257]
3,998    

Off-Topicpage 4 of 134

Dyrdymałki o Niczemkaprys
28 Oct 2019  #91

@Ziemowit
Się już zawstydzilam i zaczerwienilam ogromnie.

A jeszcze bardziej się zawstydzilam tym, że ani nie tweetuję ani nie ćwierkam. O zgrozo!

kaprys
3 Nov 2019  #92

Ruszmy tu z czymś.
Co czytacie? Jakie filmy polecacie?

Ja zupełnie nie-niszowo, polecę 'Czarownicę 2'. Pierwszą obejrzałam przypadkowo i bardzo mnie ujęła. Druga część chyba jeszcze lepsza.
Z książek najnowsza Puzynska; )

Lenka
3 Nov 2019  #93

Ja dostałam dzisiaj link do ciekawego artykułu- tytuł zwodniczy więc jakby co poczytajcie do końca. Prawdziwa treść zaczyna się chyba od 2-ego akapitu.

mitologiawspolczesna.pl/zenskie-koncowki-kwestia-zycia-smierci/

Niestety nie mam ostatnio czasu na ambitniejsze pozycje literatury więc czytam tylko łatwe do strawienia kryminały. Nic się nie wyróżnia, ani to Chmielewska ani King.

kaprys
4 Nov 2019  #94

Ja juz nie czytam ambitnej literatury, ale Puzynską jak zwykle przeczytałam z zainteresowaniem. Jak lubisz kryminały, to polecam. Zdecydowanie wolę od Mroza czy Bondy. Choć najnowszego Mroza prawie kupiłam po przeczytaniu opisu w empiku.

Kiedys duzo czytalam Chmielewskiej. Wstep do 'Bocznych dróg' znałam kiedyś na pamięć - a nasz domowy egzemplarz pierwszego wydania był w rozsypce po wielokrotnej lekturze. Fajnie czytało mi się również jej autobiografie (wszystkie), bo książki zawierały zdjęcia jej rodziny i przyjaciół -'bohaterów' jej książek.

Link do artykułu z Twojego wpisu widziałam gdzieś na fb. Wtedy nie przeczytałam. Mam mieszane uczucia co do żeńskich odpowiednikow pewnych rzeczownikow. Ciekawy natomiast ten fragment o crash test dummies (juz abstrahując od wymiarów przecietnego faceta -znam takiego co prawie dokładnie pasuje; )

Lenka
5 Nov 2019  #95

Właśnie ze względu na tą część polecilam ten artykuł. Szkoda, że nie było więcej przykładów. To o lekach też interesujące (rozwinięcie w przypisach)

kaprys
7 Nov 2019  #96

O kaszubskich zwyczajach związanych z pochówkiem.
przekroj.pl/spoleczenstwo/kaszubskie-ars-moriendi-stasia-budzisz

Tereny dalekie od moich stron rodzinnych, ale ciekawe spojrzenie na zwyczaje ludowe. Jest tu też mowa o pustym miejscu przy wigilijnym stole. Babcia zawsze mówiła, że jest dla dziadka, mimo że w szkole uczono nas o wedrowcu. Babcia pochodziła z zupełnie innej części Polski niż Kaszuby.

Lenka
7 Nov 2019  #97

Powiem co myślę jutro bo artykuł wart spokojnego czytania. Bardzo interesujący ale muszę mieć chwilę , żeby go w spokoju, porządnie przeczytać

Lenka
8 Nov 2019  #98

Naprawdę fajnie się to czytało i ogólnie 'niegroźne ' wierzenia. No może poza tym wyrywaniem zębów dzieciom!!! Na szczęście niewiele dzieci rodzi się już z zębami więc pewnie niewiele dzieci skrzywdzono.

To o sowie i o tym, że nieboszczyk jeśli przeleży niedzielę to kogoś za sobą pociągnie to u mnie w rodzinie też było.

Co ciekawe, podczas gdy 'na żywo ' i wśród bliskich mi osób takie przesądy mnie bawią i trochę irytują to lubię o nich czytać jako o ciekawostce. Przez takich ludzi jak ja wymierają takie ludowe wierzenia.

Jedyna opowieść o śmierci ( i to nie ludzkiej) w mojej rodzinie to jak mój starszy pies kładł się spać w noc swojej śmierci to mój młodszy pies, który stał już w hierarchii wyżej, ustąpił mu miejsce w nogach mojego ojca ( honorowe miejsce bo mój ojciec przez oba psy był traktowany jako przewodnik stada).

Lenka
27 Nov 2019  #99

Właśnie sobie czytam i oglądam 'Przeminęło z wiatrem'- majstersztyk.

kaprys
27 Nov 2019  #100

Kurcze, a ja nie mogłam nigdy się przekonać :)
Scarlett wydawała mi się rozpuszczona i kapryśna, ale jako dorosła kobieta bardzo sobie cenię jej 'pomyślę o tym jutro' :)
Na pewno majstersztyk jeśli chodzi o kinematografiē.
Jakiś czas temu na fb widziałam mema o 'Skazani na Shawshank', że film bez gołych bab i bijatyk i porywa. I tu się zgadzam. Podobnie jak opowiadanie Kinga. To samo 'Zielona mila'.

Z legendarnych produkcji uwielbiam też 'Ojca chrzestnego ' - książka i dwa pierwsze filmy z naciskiem na pierwszy (ze szczególnym naciskiem na początek i koniec filmu -arcydzieło!)

'Skrzypek na dachu ' jest świetny. 'Kolor purpury' też, choć ciężko mi było czytać książkę. No i 'Czarownica'. Druga część podobała mi się nawet bardziej niż pierwsza.

Lyzko
27 Nov 2019  #101

Lenko, film byl juz popularniejszy niz 'Czarnowica z Oz'a' z tego samego roku! Dzisiaj juz nie:-)
Judy Garland zostala przez lat slynniesjsza niz Clark Gable!

Lenka
27 Nov 2019  #102

Scarlett wydawała mi się rozpuszczona i kapryśna

Och bo taka byla. Ale była tez niezależna , waleczna i zdeterminowana. Cała magia tej postaci tkwi w tym, że można ja kochać i nienawidzić w tym samym momencie .

Nawet na maturze z polskiego omawialam tą książkę.

King to miszczu totalny :) Nie wiem jak on to robi, że wprowadza tak świetny nastrój do swoich powieści bez wchodzenia w kicz. Czasami aż boję się wziąć do ręki jakąś nową jego książkę. Nawet kiedy omija tematy magiczne potrafi przekazać grozę i napięcie jak nikt inny.

Ojca Chrzestnego czytalam i byłam zawiedziona. Napalilam się jak głupia a książka nie wzbudziła we mnie żadnych emocji. Natomiast filmu jeszcze nie oglądałam i wiem, że muszę to nadrobić.

Zarówno 'Kolor purpury' jak i 'Skrzypka na dachu faktycznie można polecić z czystym sumieniem. Chociaż nie wiem, czy dałabym radę przeczytać 'Kolor purpury'- ja oglądałam tylko film.

@ Lyzko
A co mnie obchodzi czy coś jest popularne?
Zresztą w Polsce telewizje puszcza 'Przeminęło z wiatrem przynajmniej raz do roku

Edit: przepraszam Lyzko jeśli zabrzmiało to za ostro. Ja tylko naprawdę nie zwracam uwagi na to, co popularne.

Lyzko
27 Nov 2019  #103

Lenko, nigdy nie potrzebujesz przepraszac! Juz wiedzialem, ze nie zwracasz na to, co popularne, to bylo tylko moja ide:-)

kaprys
14 Dec 2019  #104

Uwaga, kto stosuje odżywkę na rzesy? :)))
Jaką? Działa?
Właśnie obejrzałam filmik, w którym dziewczyna się zwierzala jak wylądowała na ostrym dyżurze okulistycznym po odżywcze - rzesa jej wyrosła w oku :S

Olejek rycynowy może uczulac. Więc się boję.
Smaruje się olejkiem z czarnuszki.
Od jakiś pięciu dni.
Czekam na firany rzęs.
Chyba jeszcze poczekam.

Lenka
16 Dec 2019  #105

Kupiłam mojej siostrze serum do rzęs , ale zapominała regularnie stosować , więc nie zauważyła żadnych wielkich zmian. Ogólnie we wszystkich zabiegach tego typu ważna jest systematyczność i cierpliwość więc... wytrwałości życzę :)

Ja się ostatnio zapuściłam pod względem zabiegów kosmetycznych- nie mam czasu na maseczki, peelingi, paznokcie itd.

Ziemowit
16 Dec 2019  #106

I bez tego wyglądasz pięknie na PF.

johnny reb
16 Dec 2019  #107

- nie mam czasu na maseczki, peelingi, paznokcie itd.

Mój rodzaj dziewczyny

Ziemowit
16 Dec 2019  #108

I jeszcze Ci powiem, że ona sama rąbie drewno na opał oraz że piwo pije prosto z butelki.

Lenka
16 Dec 2019  #109

I bez tego wyglądasz pięknie na PF.

Uff, to mi ulżyło...;)
A tak serio to tego typu zabiegi sprawiają, że się relaksuję i sprawiają, że kobieta wygląda ładnie i świeżo (oczywiście na ile pozwalają na to przyrodzone atuty) bez konieczności nakładania makijażu, układania włosów itd. Praca u podstaw przynosi efekty :D A że ogólnie mam awersję do rozwiązań typu sztuczne rzęsy, przedłużone włosy itp to moja jedyna szansa :) Plus oszczędności bo wszystko robię na zasadzie domowego spa.

I jeszcze Ci powiem, że ona sama rąbie drewno na opał oraz że piwo pije prosto z butelki.

Rąbania drewna nie próbowałam ( chociaz Chmielewska zachwalała :) ) ale piwo z butelki to mój ulubiony sposób picia tego trunku :)

Czy wiecie, że emotikonka ;) jest inaczej odbierana np w WB? Podczas gdy w Polsce to oznacza żart dla nich to flirt. Nie umiem się przestawić nawet tutaj :)

Lyzko
16 Dec 2019  #110

Witajcie!

Ogladam "nowy" polski film z Maciejem Stuhrem, "Wesele" z 2004 r. Czy znacie film? Co myslecie o tym?
Glowny aktor jest wspanialy!

Lenka
16 Dec 2019  #111

"Wesele"

Nigdy nie byłam fanką. Może powinnam przeczytać to jeszcze raz teraz, kiedy jestem starsza ale ogolnie wpychanie masy symboli jest najlepszą drogą do zniechęcenia mnie do dzieła.

Lyzko
16 Dec 2019  #112

Ja tez!

Poszukiwalem starsze filmy z klasyczniej ery polskiego kina, n.p. od Wajdy, Polanskiego, ale tych nie znalazlem.
"Kanal", "Popiel i Diamenty", Kolejne", "Noz w wodzie" sa najlepszymi filmami po wojnie. Przed wojna lubie "Zakazane Piosenki":-)

kaprys
16 Dec 2019  #113

@Lenka
No ja się uparlam przy olejku :)
Rzęsy, włosy i paznokcie nadal swoje wyhodowane. Maseczki okazjonalnie, ale w zimie częściej, bo aura niekorzystna dla skóry. Plus herbatki ze skrzypem pijam.

Chmielewska rządzi. Co to była za babka!
U nas Boczne drogi były w kawałkach od częstego czytania.

A o Wesele chyba Smarzowskiego chodzi.
Co do Wyspiańskiego, to zawsze przypomina mi się ten kawał 'A kto na Wesele Wyspiańskiego wziął pół litra? '
Lub w ten sam deseń -Kto napisał Halkē Moniuszki? :)
A Zakazane piosenki to był pierwszy film polski po wojnie. Zresztą chyba trudno byłoby nakręcić film o wojnie przed tą wojną.

Co do ;)to używam nagminnie, tez ze znajomymi Brytyjczykami. Nie spotkałam się, że to emotka flirtu. Ale dla części facetów nawet zwykly uśmiech, to już flirt.

A wiecie co to jest stalking? Jak dwie osoby idą na romantyczny spacer i tylko jedna osoba tym wie; )

Lyzko
16 Dec 2019  #114

Swietnie, kaprys! Z tym zdaniem zupelnie zgadzam sie
:-)

Lenka
18 Dec 2019  #115

@Kaprys
No zazdroszczę samozaparcia. Mi teraz brakuje i czasu i chęci. Wieczorami jestem tak padnięta, że to by raczej była kara niż przyjemność.

Chmielewską uwielbiam i mogę czytać bez końca chociaż raczej te starsze pozycje. Nowsze już nie są takie dobre. Ale i tak jej brakuje.

To o stalkingu dobre...Jak piosenka 'Every breath you take' :)

kaprys
23 Dec 2019  #116

W sobotę jeszcze kupiłam odżywkę -na zasadzie rozpieszczania; )

Jutro wigilia. Dziś mam wolne i bawię się w perfekcyjną panią domu i mam zamiar upiec trzy ciasta. W tym makowiec zawijany na cieście drożdżowym, a moje pierwsze i ostatnie podejście do ciasta drożdżowego było wtedy, gdy miałam jakieś 12 lat i ręką utknela mi w misce w czasie wyrabiania. Nie obyło się bez 'Mamoooo'. Ehhh, będę musiała pokonac traumē z dzieciństwa; )

Przelotnyptak1
24 Dec 2019  #117

Radosnych Świąt. Jezus Zbawiciel się rodzi!

Ze wszystkich krajów w tym wielkim świecie nawet jeden się nie zbliża się do bogactwa i różnorodności polskich wierzeń i tradycji Bożonarodzeniowych

Jak wiele radości i szczęścia doświadczyłem w moich wyimaginowanych podróżach w lata dzieciństwa i z Wigilia związane wspomnienia.

Wigilia, oczekiwanie tak napięte, jak drżąca struna.dziecięce oczy wpatrzone w niebo w oczekiwaniu pierwszej gwiazdy Tradycyjna, polska, Wigilijna Wieczerza, kiedy wyszukane potrawy jadane tylko w Noc Świętą i stanowią tylko mała część uroczystości Z jak wielka powaga ciągnięte słomki i rozważanie znaczenia, jej długości Biały obrus, siano pod obrusem Wróżby, przepowiednie przyszłości.

Tajemnicze przejścia do świata magii i cudów. Wybrani tylko słyszą zwierzęta domowe, chwalące Boga na wysokości do tego, czysta polszczyzna, Specjalne miejsce przy stole, z pełną zastawą i posiłkiem dla tych, których śnieżna zawieja czy też inna przeciwność, opóźnia powrót do domu na czas łamania opłatka i spędzenia Nocy Świętej w rodzinnym gronie.

Pasterka, Msza św., dźwięk janczarów i tuman pary nad rozśpiewanym, wylanym poza ściany kościoła tłumem wiernych. Kościół w Noc świętą nie pomieści.

Wiernych. Ściany kościoła drżą kolendą
Pan Niebiosom dziś. Się rodzi.

Lenka
24 Dec 2019  #118

Wesołych Świąt ! Oby te święta były ciepłe, radosne i pełne miłości

johnny reb
24 Dec 2019  #119

I Wesołych Świąt dla Ciebie.
Narodził się błogosławiony dziecko.

kaprys
25 Dec 2019  #120

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.


PreviousNext
USA News and Poland - Part 2 [3,726]Ukraine elected a new president [44]


Off-Topic / Dyrdymałki o Niczemtop